Грязелікувальні-курорти Світязь

Лікувальні грязі являють собою різні види мулових відкладів, що утворюються на дні водойм, морських лиманів, озер. Лікувальні грязі розрізняються за їх походженням.

Мулові сульфідні грязі утворюються в солоних водоймах з високим ступенем мінералізації води і містять сірководень, метан, вуглекислоту. Вони бувають чорного кольору мають мазеподібну консистенцію. Органічні речовини містяться в них у невеликих кількостях. Вода становить 40-60%.

Тверда фаза грязі мула являє собою кристалічний скелет, що складається з найдрібніших частинок глини і піску. Заповнює його проміжки рідка фаза яка являє собою колоїдну масу, в якій розчинені гази, мінеральні та органічні речовини.

Сапропелеві грязі утворюються на дні відкритих прісних водойм зі стоячою водою. У них міститься багато солей і води — 90%.

Торф’яні грязі утворюються в болотистих місцях в результаті тривалого гниття залишків рослин. Вони являють собою щільну масу темно-бурого кольору з великим вмістом органічних речовин.

Місцевий вплив бруду на вогнище хронічного запалення проявляється знеболювальною, протизапальною і розсмоктуючою дією. При правильному проведенніпроцедури надають також сприятливий вплив, підвищуючи загальний тонус і реактивність організму.

Лікування грязями призначають при захворюваннях органів опорно-рухового апарату (зокрема хребта, суглобів, м’язів), при трофічних виразках і ранах, які довго не загоюються; захворюваннях і наслідках травм центральної і периферійної нервової системи, гінекологічних захворюваннях, хворобах шлунку та кишечнику, деяких судинних порушеннях. Грязелікування, таким чином, показано при артрозах, невритах, радикулітах, аднекситах, метроендрометритах, хронічних гастритах, виразковій хворобі та інших захворюваннях у фазі ремісії.