Український Байкал
Озеро Світязь

Озеро Світязь нерідко називають Українським Байкалом, і зовсім не даремно! Можна провести чимало аналогій, але знайдуться і сотні відмінностей. Так чи інакше, обидві ці гігантські водойми приваблюють щороку десятки тисяч відпочивальників, мандрівників і туристів з різних країн. Самі по собі вони унікальні й не мають аналогів у всьому світі.

Основною перевагою перлини Волині є повна самобутність! Ви не побачите жодної річки, яка би впадала у Світязь, що вкрай дивно. Звичайно, можуть траплятися струмочки, особливо після дощу, але вони швидко пересихають. А вода поповнюється з грунтових джерел, які й надають цій воді цілющих властивостей. Всім добре відомо, що вирушаючи на відпочинок на Світязі, ви вертаєтесь із на диво чистою шкірою. Ще один цікавий момент – наявність в цьому озері вугра. Ця дивовижна риба нереститься лише в Саргасовому морі, і намагається піти туди по штучних каналах, створених людиною для стримування озера в своїх межах. Карстове походження наклало свій відбиток на озеро, і в Україні немає рівних Світязю по глибині. Взимку з льоду виміри показали 85 метрів! На жаль, вони не були зафіксовані, і останнім достовірним виміром стали 55 метрів.

Ви ніде більше не знайдете такої дивовижної природи, як у Щацькому природному парку, до якого й відноситься озеро Світязь. Так, знайдуться свої недоліки, приміром, не занадто велика кількість сонячних днів, все-таки це не південь. Але при невеликому везінні й підготовці ви проведете тут найкращий відпочинок у своєму житті!