Озеро Світязь становить великий інтерес для професійних рибалок. Йдеться не про спортсменів, хоча і їм тут знайдеться чим зайнятися, а про сильно захоплених цим заняттям людей, що мають достатньо часу і спорядження для полювання за справжніми трофеями й великими обсягами уловів.

У першу чергу у Світязі є сенс ловити вугра. Місцеві мешканці запевняють, що тільки їм відомий метод видобутку цієї унікальної риби, однак проїжджі професіонали в змозі спростувати це твердження. Ну а в другу чергу ви отримаєте масу задоволення. Великі коропи та карасі, щука і окуні, судак і навіть білий амур – все це водиться в кристально чистій воді.

Такий відпочинок на озері Світязь ще не скоро забудеться. Ви без зусиль знайдете човен на прокат, чи то плоскодонку, чи потужний катер, здатний домчати вас до центру озера за лічені секунди. Страшно навіть уявити, що може ховатися під 50-ти метровою товщею води. Такі трофеї не доступні навіть аквалангістам!

Єдиний неприємний момент – браконьєрство. Тут доведеться працювати за звичною схемою. Побачили або зачепили сітку – виймайте і знищуйте. Чим більше буде матеріальних втрат у порушників законів, тим менше вони захочуть займатися своєю діяльністю. Зате все інше вас напевно порадує. Ну а ввечері прямо у дворі орендованого будиночка можна буде засмажити або закоптити улов, випити пляшечку прохолодного пива, або ж відпочити в номері з кондиціонером. Що ще потрібно для щастя?