Легенда про появу острова посеред Світязя

Легенда про появу острова посеред Світязя

Всім тим, кому доводилося відвідувати мальовничий край Шацьких озер, доводилося чути легенду про великий острів, який розташувався посеред озера Світязь. Його існування дивує тим, що саме в цій області водойми зафіксовано глибину до 50-ти метрів. Як же там зміг утворитися острів?

Коли наука розводить руками, у свої права вступають легенди і міфи. Волинь рясніє такою народною творчістю, і існує ціла історія, яка розповідає нам про цей дивовижний острів. Ваш відпочинок на озері Світязь буде не повним, якщо ви її не дізнаєтесь! Тож чекаємо вас на відпочинок. А поки що переповімо вам іншу легенду — про те, як утворилося саме озеро Світязь.

Колись в цій місцевості були розкішні поля та луки, десятки сіл і величезний замок, яким правила молода княгиня. Однак, прийшла війна, і фортеця була оточена ворогами. Не бажаючи здаватися в тяжку неволю, княгиня звернулася з молитвою до Бога, щоб той захистив її і вірних людей. Як тільки вона вимовила останні слова, замок пішов під землю, а навколо нього розлилися води, потопивши військо агресорів. З тих пір тут і з’явилося озеро, а величні дерева острова нагадують фортечні вежі. Це всього лише одна з десятків легенд, записана Адамом Міцкевичем під час його перебування в цьому чудовому краю.

Дивовижний край, багатий природою і подібними історіями, чекає на всіх бажаючих в 2014-му році. Обов’язково спробуйте відвідати озеро Світязь, навіть якщо й сумніваєтеся, що вам сподобається такий відпочинок. Повірте, ви захочете сюди повертатися ще і ще, адже неможливо не закохатися у Світязь — Перлину Волині.