Цікаві факти про Світязь

Цікаві факти про Світязь

Сьогодні озеро Світязь стає все більш і більш популярним. Сюди їдуть люди з усієї України і навіть із сусідніх країн, щоб набратися здоров’я і сил для активної діяльності в майбутньому році. Про це унікальне природне водоймище ми знаємо безліч цікавої інформації !

  • Воду з озера колись возили до Варшави, де продавали місцевій прекрасній половині людства. Такі ванни вкрай сприятливо впливали на шкіру, позбавляючи від проблем. Так що, виходить, відпочинок на Світязі нічим не гірший, ніж на європейських SPA курортах.
  • З великої висоти обриси озера чимось нагадують мамонта, який відпочиває посеред незайманого лісу.
  • Павло Тутковський знайшов найглибшу точку озера й довів, що величезні кам’яні валуни, які можна спостерігати на берегах, потрапили сюди разом з неймовірною за своїми розмірами брилою льоду зі Скандинавських гір!
  • Світязь отримує воду з підземних джерел і опадів. В нього не впадає жодна річка, що вкрай дивно для природного водоймища.
  • Вода з озера придатна для вживання без кип’ятіння, завдяки високому вмісту срібла, яке вбиває всіх бактерій.

Крім цього, існують ще дуже красиві легенди. Приміром, місцевий храм, якому вже понад 160 років, має надзвичайну притягуючу силу. Сюди їдуть помолитися люди з усього світу, які раніше навіть не здогадувалися про його існування. Звичайно ж, є і власний місцевий фольклор. Приміром, легенда про появу острова серед озера стане для вас справжнім відкриттям!